Категорија:Библиски личности

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Библиските личности играат, каок и во многу книжевни дела, различни улоги во дејствието. Тие се добри или зли измислени личности или вистински лица, пророци или мистични ликови како ангели.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

Страници во категоријата „Библиски личности“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.