Категорија:Англиска барокна архитектура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Англиската барокна архитектура е архитектонскиот стил развиен во Англија во доцниот XVII и раниот XVIII век.

Страници во категоријата „Англиска барокна архитектура“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.