Категорија:Џон Ванбру

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија е за статии посветени на Џон Ванбру (16641726), англиски драматург и архитект кој достигнал значајни успеси на обете полиња.

За повеќе информации, видете ја главната статија за Џон Ванбру.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Г