Категорија:Југоисточна Европа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јужна европа ја претставуваат Териториите на пиринејскиот,Апенинскиот и на балканскиот полуостров со голем број поголеми и Помали острови


Станува збор за територија со централна положба во светски рамки,каде што се наоѓаат многу важни протоци и канали

Страници во категоријата „Југоисточна Европа“

Оваа категорија содржи само една страница.