Категорија:Јазици за означување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Главната статија за оваа категорија е Јазици за означување.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Ф

H

  • [×] HTML(3 С)

X

  • XML(1 К, 5 С)

Страници во категоријата „Јазици за означување“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.