Категорија:Јаглеродни ѕвезди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Јаглеродна ѕвезда.

Ѕвезди од спектрален тип C (јаглеродни ѕвезди). Овој тип ѕвезди порано се нарекувал R и N.

Страници во категоријата „Јаглеродни ѕвезди“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.