Категорија:Ѕвезди од типот T

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѕвездите од спектрален тип T (наречени метански џуџиња) се вид кафеави џуџиња. Ваков спектар може да имаат и мошне младите планети.

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.