Категорија:Ѕвезди од типот K

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ѕвезди од типот K со спектрален тип од класата K, што значи дека имаат портокалова боја.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Ѕвезди од типот K“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.