Категорија:Ѕвезди од типот K

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѕвезди од типот K со спектрален тип од класата K, што значи дека имаат портокалова боја.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

П

Страници во категоријата „Ѕвезди од типот K“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.