Категорија:Ѕвезди од типот F

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѕвезди од типот F со спектрален тип од класата F, што значи дека имаат жолто-бела боја.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Ѕвезди од типот F“

Оваа категорија содржи само една страница.