Категорија:Ѕвезди од типот F

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ѕвезди од типот F со спектрален тип од класата F, што значи дека имаат жолто-бела боја.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

Страници во категоријата „Ѕвезди од типот F“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.