Категорија:Ѕвезди од типот C

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Главната статија за оваа категорија е Јаглеродна ѕвезда.

Ѕвезди од спектрален тип C (јаглеродни ѕвезди). Овој тип ѕвезди порано се нарекувал R и N.

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.