Катвајк ан Зеи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Плажа во Катвајк ан Зеи 
Замрзнатото море на плажата на Катвајк, 1898 година. Слика од Јан Худелје.

Катвајк ан Зеи (буквално, Katwijk-на-Сеп) е крајбрежно одморалиште што се наоѓа на Северното Море во устието на Стара Рајна. Таа се наоѓа во општината Катвајк и во покраината Јужна Холандија.