Каташин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каташин
Каташин
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 48°18′57″N, 29°16′28″E

Општи податоци
Име
- изворно
Каташин
  Каташин
Поштенски број 24812
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Географија
Површина 2,47 км²
Население
Население 793

Каташин (украински: Каташин) е село во Украина, Чечелнички реон, Виничка област.