Кастелјанос де Запардиел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Кастелјанос де Запардиел

Знаме

Амблем
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Кастелјанос де Запардиел
Површина
 • Вкупна 12 км2
Население (2006)
 • Вкупно 131
 • Густина 10,9/km2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Кастелјанос де Запардиел е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.