Каспар Капарони

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Каспар Капарони
Kaspar Capparoni Rex.jpg
Каспар Капарони со Рекс (Хенри) во Рим
Роден(а) Каспар Капарони
1 август 1964
Рим, Италија
Занимање актер
Партнер(ка/ки/и) Вероника Макароне (свршеница)

Каспар Капарони (Рим, 1 август 1964) е Италијански актер.

Биографија[уреди | уреди извор]

Каспар Капарони започнува да глуми во театар уште на 18 години. 1984 година се појавува во филмот Феномен, режиран од Дарио Арџенто.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]