Касни - Порасни

Од Википедија — слободната енциклопедија
Касни- Порасни
АвторПетре М. Андреевски
ЗемјаМакедонија
Јазикмакедонски
ИздавачИздавачка куќа Просветно дело
Издадена
2015
Медиумпечатено издание
Страници16
ISBN978-608-228-396-8
Петре М. Андреевски

„КАСНИ - ПОРАСНИ“ е сликовница за деца од македонсниот писател Петре М. Андреевски, издадена од страна на Просветно дело, Редакција Детска радост.[1] Сликовницата е задолжителна за учениците во второто оддление во основните училишта во Македонија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Петре, М.Андреевски (2019). КАСНИ - Порасни. Скопје: Просветно дело, Редакција Детска радост, 2019. - [16] стр. : илустр. ; 24 см. ISBN 978-608-228-396-8.