Карпош (населба во Струмица)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карпош
населба
Karpos District Strumica.jpg
ЗемјаМакедонија Македонија
ГрадСтрумица

Карпош — приградска населба сместена во северозападниот дел на градот Струмица.