Карипско Море

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Карибик)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Карипското Море

Карипското Море се наоѓа на Западната полутопка. Опколено е со Северна Америка, Средна Америка, Јужна Америка и Антилите.