Прејди на содржината

Кара Усеин

Од Википедија — слободната енциклопедија


Кара Усеин
Кара Усеин во рамките на Егејска Македонија
Кара Усеин
Местоположба на Кара Усеин во Егејска Македонија
Кара Усеин на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 07110301, 0711030101

Кара Усеинсолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]