Карасу (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карасу
Округ
Қарасу ауданы
Амблем на Карасу
Амблем
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарКарасу
Часовен појас+6 (UTC+6)

Карасу (казашки: Қарасу ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Карасу.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]