Капри Андерсон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Капри Андерсон
(Capri Anderson)
Capri Anderson AVN Photos AEE Expo Las Vegas 2012.jpg
Основни информации
Роденамарт 30 1988 (1988-03-30) (34 г.)
Место на раѓањеЊујорк, Њујорк, САД
Родено имеКристина Волш
НационалностАмериканка
Физички информации
Висина168 см
Боја на очитекафеави
Боја на косатакафеава
Природни градида
Други
Период на активност2007-
Број на филмови69

Кристина Волш, попозната како Капри Андерсон (родена март 30, 1988 во Њујорк,САД), е Американска порнографска глумица.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]