Капетан Америка: Првиот одмазник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Капетан Америка: Првиот одмазник (англиски: Captain America - The First Avenger) - американски филм од 2011 година, во режија на Џо Џонстон. Главните улоги во филмот ги толкуваат: Крис Еванс, Себастијан Стен, Томи Ли Џонс и Хуго Вивинг.

Содржина[уреди | уреди извор]

Стив учествува во таен проект што го претвора во супер-херој...[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Капетан Америка - Првиот одмазник“, Вест, година XVII, 6,7 и 8 јануари 2017, стр. 25.