Канјон

Координати: 41°04′42″N 29°00′40″E / 41.07833° СГШ; 29.01111° ИГД / 41.07833; 29.01111
Од Википедија — слободната енциклопедија
Kanyon Towers & Mall во Левент, Истанбул

Трговскиот центар Канјон (турски: Kanyon Alışveriş Merkezi) се наоѓа во Истанбул, Турција, во бизнис-центарот Левент. Целиот комплекс се состои од голем број на продавници, ресторани, кина, кафулиња итн. Во комплексот има и канцелариски објекти, како и апартмани. Објектот бил изграден во 2006 година.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

41°04′42″N 29°00′40″E / 41.07833° СГШ; 29.01111° ИГД / 41.07833; 29.01111