Кантони во Луксембург

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Карта на кантоните во Луксембург означена со бројки

Окрузите во Луксембург се поделени на 12 кантони. Овие пак се делат на 116 општини. Еве список на кантоните, подредени по округ:

Гревенмахер

Дикирх

Луксембург

Поврзано[уреди | уреди извор]