Канифинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Канифинг е значително поголем од областа Банџул во округот Банџул.

Канифинг (Kanifing) — град во пошироката област на Банџуп во Гамбија. Сместен е блиску Серекунда, најголемиот град во областа.


Шаблон:Гамбија-гео-никулец