Канифинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Канифинг е значително поголем од областа Банџул во округот Банџул.

Канифинг (Kanifing) — град во пошироката област на Банџуп во Гамбија. Сместен е блиску Серекунда, најголемиот град во областа.

Координати: 13°27′N 16°40′W / 13.450° N; 16.667° W / 13.450; -16.667


Предлошка:Гамбија-гео-никулец