Канатбек Бегалиев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Олимписки медали
Натпреварувач за Киргистан Киргистан
Машко борење во Грчко-римски стил
Сребро 2008 Пекинг

Канатбек Бегалиев (роден на 14 февруари 1984 во Талас, Киргиска ССР) е киргистански борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои сребренииот медал во дисциплината Грчко-римски до 66kg.