Канал 5 +

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Канал 5 + е сестринска телевизија на телевизијата Канал Пет. Оваа телевизија содржи голем број на серии, филмови, документарни серии и цртани серии. На оваа телевизиска станица се емитуваат и хит серии од различни држави.

Серии[уреди | уреди извор]

Емисии[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]