Камчето и пингвинот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Камчето и пингвинот (англиски: The Pebble and the Penguin) е американски цртан филм од 1995 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]