Кампило де Лерена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Кампило де Лерена
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина Кампило де Лерена
Површина
 • Вкупна 234 км2
Надм. вис. 502 м
Население (2005)
 • Вкупно 1.624
 • Густина 6,9/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Кампило де Лерена е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .