Камисти (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Камисти
Округ
Қамысты ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарКамисти
Часовен појас+6 (UTC+6)

Камисти (казашки: Қамысты ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Камисти.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]