Калзадилја де лос Барос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Калзадилја де лос Барос
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаКалзадилја де лос Барос
Површина
 • Вкупна52 км2 (20 ми2)
Надм. вис.&10000000000000558000000558 м
Население (2005)
 • Вкупно1.174
 • Густина22,6/км2 (590/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Калзадилја де лос Баросопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.