Како ви е арно, така

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прва страница на „ Како ви е арно така“ од Првото фолио на драмите на Шекспир, објавено во 1623 година

Како ви е арно, така е пасторална комедија од Вилијам Шекспир, за која се верува дека е напишана во 1599 година и за прв пат објавена во „ Првото фолио“ во 1623 година. Првата изведба на претставата е неизвесна, иако како можност се предлагал настап во Вилтон Хаус во 1603 година.

Наводи[уреди | уреди извор]