Какау (фудбалер)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Клаудемир Џеронимо Барето (27 март 1981), познат како Какау, бил поранешен германски фудбалер од бразилско потекло.

Статистика[уреди | уреди извор]

Предлошка:Рпф
Година Натпревар Цел
2009 година 4 0
2010 година 13 4
2011 година 4 1
2012 2 1
Вкупно 23 6

Надворешни врски[уреди | уреди извор]