Казуја Маекава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Казуја Маекава
Лични податоци
Роден на 22 март 1968 (1968-03-22) (55 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1986–1999 Sanfrecce Hiroshima
2000–2001 Oita Trinita
Репрезентација
1992–1996 Јапонија Јапонија 17 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Казуја Маекава (роден 22 март 1968) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1992 3 0
1993 2 0
1994 2 0
1995 5 0
1996 5 0
Вкупно 17 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]