Казуаки Тасака

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Казуаки Тасака
Лични податоци
Роден на 3 август 1971(1971-08-03)(52 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–1998 Bellmare Hiratsuka
1999 Shimizu S-Pulse
2000–2002 Cerezo Osaka
Репрезентација
1995–1999 Јапонија Јапонија 7 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Казуаки Тасака (роден 3 август 1971) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 4 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 3 0
Вкупно 7 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]