Казтал (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Казтал
Округ
Қазтал ауданы
KazakhstanKaztalDistrict.png
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Западен Казахстан
ЦентарКазталовка
Часовен појасWest (UTC+5)

Казтал (казашки: Қазтал ауданы) е округ во Казахстан во покраината Западен Казахстан. Центар е градот Казталовка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]