Кагуас (Порторико)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Катедрала во Кагуас

Кагуас (шпански: Caguas) е град во Порторико. Се наоѓа во центарот на островот. Овој град според статистиките во 2004 година, има 140 502 жители, што го прави петти град по број на жители во Порторико.