Каваклиево

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Каваклиово)
Прејди на: содржини, барај
Каваклиово
Каваклиово се наоѓа во Грција
Каваклиово
Каваклиово (Грција)


Каваклиево или Каваклиово е солунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]