Кавадаречко архијерејско намесништво

Од Википедија — слободната енциклопедија

Архијерејски намесник, Протојереј Томе Јованов

Кавадарци[уреди | уреди извор]

Неготино[уреди | уреди извор]

Демир Капија[уреди | уреди извор]

Росоман[уреди | уреди извор]

Марена[уреди | уреди извор]

Ваташка парохија[уреди | уреди извор]