Кабеза ла Вака

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кабеза ла Вака
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаКабеза ла Вака
Површина
 • Вкупна64 км2 (25 ми2)
Надм. вис.&10000000000000759000000759 м
Население (2006)
 • Вкупно1.620
 • Густина25,3/км2 (660/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Кабеза ла Вака — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.