Кабеза дел Буеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кабеза дел Буеј
Земја Шпанија
Автономна заедница Екстремадура
Покраина Бадахоз
Површина
 • Вкупна 475,06 km2 (18,342 sq mi)
Население (2007)
 • Вкупно 5.620
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Мреж. место Ayuntamiento de Cabeza del Buey

Кабеза дел Буејопштина во покраината Бадахоз, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.