Кабезас де Аламбре

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кабезас де Аламбре

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаКабезас де Аламбре
Површина
 • Вкупна11 км2 (4 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно187
 • Густина17,0/км2 (400/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Кабезас де Аламбре — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Црква Сан Кристобал