Кабеазас дел Позо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кабеазас дел Позо
Црква Пресвета Богородица
Црква Пресвета Богородица

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаКабеазас дел Позо
Површина
 • Вкупна17 км2 (7 ми2)
Надм. вис.&10000000000000844000000844 м
Население (2006)
 • Вкупно116
 • Густина6,8/км2 (180/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Мреж. местоhttp://www.cabezasdelpozo.es

Кабеазас дел Позо — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.