И така натака

Од Википедија — слободната енциклопедија
„И така натака“
Студиски албум од Леб и сол
Издаден17 април 2008
Снимен2007-2008
Жанррок
Издавачка куќаХамер
Леб и сол — Хронологија
Путујемо И така натака

И така натака — единаесеттиот студиски албум на македонскиот бенд Леб и сол . Албумот содржи 9 песни, од кои најголем хит е Си заљубив едно моме (претходно на албумот Live In New York ). Гости на овој албум се Дадо Топиќ, Сергеј Трифуновиќ и Слободан Тркуља. Албумот бил издаден на 17 април 2008 година, објавен од Hammer production (македонски пазар), PGP RTS (српски пазар) [1] и Croatia records (хрватски пазар). [2]

Албумот бил објавео со видео запис за песната Си заљубив едно моме.[3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „И така натака (српско тржиште)“. Дискогс.
  2. Leb I Sol feat. Dado Topić Guests: Slobodan Trkulja & Sergej Trifunović - I Taka Nataka (англиски), Посетено на 2022-03-23
  3. Leb i sol - Si zaljubiv edno mome HD, Посетено на 2022-07-09