Итешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Итешти)
Прејди на: содржини, барај
Итешт
Општина
Итешт се наоѓа во Романија
Итешт
Координати: 46°39′ СГШ 26°52′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Бакау
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Итешт (романски: Iteşti) е општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]