Исмаел Бенегас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Исмаел Бенегас
Ismael Benegas
Лични податоци
Роден на 1 август 1987 (1987-08-01) (33 г.)
Роден во Зебалос Суе, Парагвај
Висина &100000000000001830000001,83 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Либертад
Број 3
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009–2010 Либертад 38 (0)
2011 Рубио Њу 15 (0)
2011- Либертад 33 (1)
Репрезентација
2012- Парагвај 3 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 јануари 2012

Исмаел Бенегас (роден на 1 август 1987 во Зебалос Суе, Парагвај) — парагвајски фудбалер кој моментално игра за Либертад во Парагвајската Примера Дивизион.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]