Искра Гешоска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Искра Гешоска

Искра Гешоскамакедонска теоретичарка на уметност, директор и програмски уредник на КРИК - Фестивал за критичка култура и Контрапункт.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Искра Гешоска: Растењето во театар ме научи дека нештата постојат само низ креативен конфликт | okno.mk“. okno.mk. Посетено на 2021-11-17.