Исак Донкор (фудбалер 1995)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Исак Донкор
Лични податоци
Полно име Исак Опоку Донкор
Роден на 15 август 1995 (1995-08-15) (25 г.)
Роден во Кумаси, Гана
Држава Гана Гана
Висина &100000000000001810000001,81 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Университатеја Крајова ЧСУ Крајова
Број 15
Младинска кариера
Падова Падова[1]
Интер Интер[1]
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2012-2017 Интер Интер 2 (0)
2015-2016Бари Бари 20 (0)
2016-2017Авелино Авелино 7 (0)
2017-2018 Чезена Чезена 37 (1)
2018- Университатеја Крајова ЧСУ Крајова 9 (0)
Репрезентација
2007 Гана Гана 17 9 (0)
20?? Гана Гана 20 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Исак Опоку Донкор (роден на 15 август 1995 година) — гански фудбалер, играч од одбраната на Университатеа Крајова.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 Liotta, Christian. „La nuova 'stella nera' dell'Inter viene da Padova: ecco Isaac Donkor“. http://www.fcinternews.it/. FCInterNews. Посетено на 21 September 2014. Надворешна врска во |website= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]