Ирураис-Гауна

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ирураиз Гауна)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ирураис-Гауна — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.