Ирураиз Гауна (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ирураиз Гауна)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ирураиз Гауна е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.