Прејди на содржината

Инвазија (филм од 2020)

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Инвазија“ (руски: Вторжение) — филм на режисерот Фјодор Бондарчук од 2020 година. Главните улоги ги играат: Ирина Старшенбаум, Ринал Мукхаметов, Јуриј Борисов и Константин Богомолов.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Изминати се три години од падот на вселенскиот брод. Катастрофата што се случила тогаш засекогаш го променила животот на девојчето од Чертанов, но и сфаќањето на луѓето за вселената. Се чини дека тоа бил најголемот тест за човештвото. Меѓутоа, луѓето не се свесни дека набргу ќе доживеат уште еден судир...

Наводи[уреди | уреди извор]