Илкер Калели

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Илкер Калели
Роден(а)Илкер Кан Калели
мај 11 1984 (1984-05-11) (35 г.)
Истанбул, Турција
ЖивеалиштеТурција
Занимањеглумец
Активен период2012–денес
ПартнерБурчин Терзиоглу (2014–денес)

Илкер Калели (турски: İlker Kaleli) е турски актер кој има глумено во една серија која му донела многу голема популарност, Мојот син. Тој станал познат по улогат на Појраз Карајел. [1]Тој е главен лик во серијата. Илкер Калели е роден на 11 мај 1984 година.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]